جستجو
Generic filters
آینده شغلی تعمیرات موبایل

آینده شغلی و بازار کار تعمیرات موبایل

معرفی شغل تعمیرات موبایل:

شغل تعمیرات موبایل در چند دهه گذشته رشد زیاد و چشمگیری را تجربه کرده و روزانه به کاربران موبایل های هوشمند اضافه تر می شود. از بچه ها تا افراد میان سال همگی حداقل چند ساعت روز را در حال استفاده از موبایل هوشمند هستند همین موضوع باعث میشه تا میزان تقاضا برای موبایل های هوشمند بیشتر شود.

امروزه با وضعیت بد اقتصادی و قیمت های بالایی که گوشی های هوشمند دارند همه ی افراد در صورت خراب شدن موبایل خود توانایی خرید موبایل نو را ندارند به همین دلیل شغل تعمیرات موبایل نقش بزرگی را ایفا می کند. خرابی و مشکلات متعدد ممکن است در انواع تلفن های همراه به وجود بیاید.
این ایراد ها مربوط به برند و یا مدل خاصی نیست بلکه همه ی گوشی های هوشمند در هر برند یا مدلی که باشند به مرور زمان و یا حتی در اثراستفاده نادرست از آنها دچار مشکل می شوند.  شغل تعمیرات موبایل، حرفه ای است که به عیب یابی و بررسی مشکلات انواع موبایل و تبلت پرداخته و تلاش می کند تا با کمترین هزینه به رفع این مشکلات بپردازد.

آینده شغلی تعمیرات موبایل

درآمد شغل تعمیرات موبایل و آینده شغلی:

تعمیرکاران موبایل درآمد قابل توجهی از تعویض گلس،پورت شارژ،ال سی دی،تعویض آیسی ها،تعویض باتری و… تمامی مشکلات بزرگ و یا جزئی نرم افزار و سخت افزاری به دست می‌آورند. تعداد افراد زیادی هستند که فعالیت روزمره آن ها با موبایل گره خورده و حتی تعداد بسیاری از راه تلفن همراه کسب درآمد دارند و تلفن همراه برایشان یک وسیله ضروری است.

تا زمانی که ما پیشرفت صنعت الکترونیک و کامپیوترهارو داریم شغل تعمیرات موبایل در بازارکار و از امنیت شغلی خوبی برخوردار است. بسیاری از مشکلات نرم افزاری و سخت افزاری موبایل ها قابل حل به دست کاربران آن نیست و نیاز به یک تعمیرکار و تکنسین دارد پس از همین رو شغل تعمیرات موبایل یک تجارت پول ساز شناخته شده است. بسیاری از کاربران روزانه امکان دارد تلفن همراه خود را در آب انداخته و یا به هردلیلی دچار شکستگی شود،از این رو به دلیل نیازی که ما روزانه به تلفن همراه داریم کاربر سریعا به نزدیک ترین تکنسین برای رفع مشکل مراجعه می‌کند.

درسال 1399 میانگین درآمد ماهانه تعمیرات موبایل بین 7 تا 15 میلیون تومان برآورد شده بود. آمار دقیقی از درآمد شغل تعمیرات موبایل در سال 1401 در دست نیست اما به طور کلی می توان در آمد متوسط رو به بالایی را برای آن شغل پیش بینی کرد. امروزه افراد زیادی دارای چند موبایل هوشمند هستند و اکثر آن ها برای حل ساده ترین مشکلات موبایل به دلیل نداشتن مهارت و عدم تسلط بر ابزارهای مختلف قادر به رفع آن نیستند به همین دلیل شغل تعمیرات موبایل از آینده درخشانی برخوردار است و هیچ زمانی منسوخ نمی شود.

مطلب مشابه: ترفندهای مهم افزایش درآمد در شغل تعمیرات موبایل

علم اقتصاد بیان می کند که هرچه میزان تقاضا برای یک محصول بیشتر باشد، تولید بیشتر شده و قیمت آن بالاتر رفت. بازار کار مشاغل مختلف نیز با توجه به این قانون بررسی می شود و با افزایش تعداد مراجعه کنندگان، بازار کار آن حرفه بهتر بوده و درآمد بالاتری نصیب فرد خواهد شد. هر روزه میلیون ها موبایل در سراسر جهان با مشکلات مختلفی مواجه می شوند که در بسیاری از مواقع رفع این مشکلات نیازمند تعمیرات جدی می باشد. به همین دلیل است که همیشه با تعداد زیاد مراجعه کنندگان به تعمیرکاران موبایل مواجه می باشیم و برای انجام تعمیرات گوشی خود باید چند روز منتظر بمانیم. تقریبا در تمامی کشورهای جهان، تعمیرات موبایل را شغلی پردرآمد می دانند که از بازار کار خوبی برخوردار بوده و افرادی که در این حرفه فعالیت می کنند رضایت شغلی بالایی را اعلام می کنند.
با توجه به این که روز به روز استفاده از تلفن های هوشمند بیشتر می گردد و هر فرد حداقل دارا یک دستگاه موبایل می باشد و مدل های متنوعی از آن وارد بازار می گردد، می توان آینده شغلی مناسبی را برای افرادی که به تعمیرات موبایل مشغول می باشند در نظر گرفت.

میزان درآمدی که افراد شاغل در حرفه تعمیرات موبایل به دست می آورند با یکدیگر متفاوت است و میزان رضایت افراد از درآمدی که دارند با هم فرق می کند. میزان درآمد با دانش و مهارتی که فرد دارد رابطه مستقیم داشته و مشتریان جذب افرادی می شوند که بتوانند کاری بدون عیب و نقص را در زمانی کوتاه تحویل دهند.

نحوه یادگیری شغل تعمیرات موبایل:

بسیاری از افراد هستند که از تحصیل بیزارند و یا به هر دلیلی امکان رفتن به دانشگاه را ندارند این افراد به سمت شغل هایی میروند که نیاز به مهارت دارد. برای کسب مهارت راه های زیادی وجود دارد اما بهترین آنها شرکت در دوره های آموزشی است. با وجود هزاران مقاله،ویدیو در سایت های مختلف شما میتوانید در حوزه تعمیرات موبایل به راحتی دانش و مهارت خود را بروز کنید اما کسانی که هیچگونه اطلاعات فنی در مورد تعمیرات موبایل ندارند به این افراد توصیه می‌شود در یک دوره آموزشی تعمیرات موبایل شرکت کنند تا مهارت خود را از صفر به صد برسانند.

خوبی دوره های آموزشی تعمیرات موبایل این است که زمان زیادی از شما نمیگیرد و نیاز نیست سال ها وقت خود را صرف یادگیری کنید. امروزه حداکثر در مدت زمان ۳ ماه میتوانید دوره ی آموزش تعمیرات موبایل را تمام کنید. اگر به شغل تعمیرات موبایل با آینده ای روشن علاقه دارید به شما پیشنهاد میدهیم تا در دوره آموزش تعمیرات موبایل آسان جی اس ام شرکت کنید تا از صفر تا صد این شغل درآمد زا آشنا شوید و وارد بازار کار شوید.

آموزشگاه آسان جی اس ام تمام دوره های سخت افزار و نرم افزار را با سیستم عامل های اندروید و آیفون در کارگاه با تمامی ابزارالات مجهز با اساتید با تجربه و کاملا عملی و متناسب با نیاز بازارکار برگزار می‌کند. در نهایت می توانید مدرک فنی و حرفه ای بین المللی معتبر را دریافت نموده و به راه اندازی شغل تعمیرات موبایل بپردازید. شغل تعمیرات موبایل نیازی به تبلیغات چندان زیادی برای دیده شدن ندارد فقط کافی است تا در کار خود مهارت کافی داشته باشید و تا زمانی که مشتریان از کار شما راضی باشند شک نکنید شمارو به دوستان و آشنایان خود معرفی میکنند پس حتما رضایت افراد را به خود جلب کنید.

آینده شغلی تعمیرات موبایل

اشباع شدن تعمیرات موبایل:

حالا شاید فکر کنید که شغل تعمیرات اشباع شده است اما این طرز فکر کاملا اشتباه است. نکته ای که شمارو با تعمیرکاران دیگر متمایز می‌کند،دانش،مهارت و نحوه ارائه خدمات شما به مشتریان می‌باشد. همه ی کار ها به صورت اشباع هست اما باید سعی کنید در هر کار و حرفه ای که هستین بهترین باشید.

شما بعد از کسب مهارت طی دوره آموزشی میتوانید برای شروع کار در یک مغازه به عنوان تکنسین مشغول به کار شوید و بعدا به طور کاملا مستقل کسب و کار خود را تاسیس کنید. با افزایش استفاده از تلفن همراه نیاز به تکنسین حرفه ای نیز زیاد شده. شما باید توجه کنید که همه ی تعمیرکاران حرفه ای نیستند پس میتوانید با پیشی گرفتن در حرفه از آن ها جلو بزنید. اگر به خاطر داشته باشید در گذشته برای تعویض باتری های گوشی نیاز به تعمیر کار نبود اما امروزه کاربران حتی برای تعویض باتری گوشی موبایل خود باید به تعمیرکاران مراجعه کنند و یا حتی کار های نرم افزاری مانند انلاک آیکود از جمله خدماتی هستند که در گذشته نیازی به آن ها وجود نداشت اما این روزها مشتریان زیادی دارد.

شغل تعمیرات موبایل به اندازه ای گسترده هست که گزینه های شغلی فراوانی نیز دارد. شما میتوانید در شرکت های دولتی و یا خصوصی مشغول به کار شوید و یا حتی کسب کار خود را تاسیس کنید. هر شغلی هر چقدر هم که پر در امد باشد مزایا و معایب مربوط به خودش را دارد و شما برای شروع هر شغلی باید مزایا و معایب آن را بشناسید و باهم مقایسه کنید تا بتوانید بهترین تصمیم را بگیرید.

مزایای شغل تعمیرات موبایل:

1.یادگیری تعمیرات موبایل آسان است.
2.تعداد مشتریان تعمیرکاران موبایل در سال های اخیر به دلیل استفاده بیشتر از تکنولوژی تلفن همراه رشد صعودی قابل توجهی داشته است.
3.در این شغل نیازی به مدرک دانشگاهی ندارید.
4.برای علاقه مندان به تکنولوژی و شغل های فنی کار بسیار مناسبی می باشد.
5.دوره یادگیری تعمیرا موبایل کوتاه است.
6.ساعات کاری انعطاف پذیری دارد.
7.در این شغل می توانید رییس خودتان باشید.
8.درآمد محدودی ندارد بلکه پتانسیل نامحدود برای کسب درامد دارد.
9.درآمد بالا و آینده شغلی روشن.

معایب شغل تعمیرات موبایل:

1.درآمد شما ثابت نیست و نوسان خواهد داشت.
2.در اوایل کار ممکن است به دلیل نداشتن تجربه کافی خساراتی وارد کنید.
3.باید مسئولیت هرگونه خسارت به گوشی مشتری را بر عهده بگیرید.
4.احتمال نوسان بازار وجود دارد.
5.اگر به کارهای فنی علاقه نداشته باشید امکان دارد کار برای شما تکراری و خسته کننده شود.

در این مطلب به معرفی شغل تعمیرات موبایل و بازار کاری که این حرفه دارد پرداخته شد. در نهایت متوجه شدیم که شغل تعمیرات موبایل می تواند درآمدزایی بالایی را برای افراد علاقمند به این حرفه ایجاد کند و آینده شغلی خوبی برای آنها قابل پیش بینی می باشد. انتخاب آموزشگاه مناسب جهت شرکت در دوره های تعمیرات موبایل امری ضروری بوده و باید تحقیق و بررسی های لازم برای آن صورت گیرد تا بتوان به کسب مهارت های کافی در این حرفه دست یافت.

آموزشگاه فنی آسان جی اس ام یکی از برترین آموزشگاه های کشور در زمینه آموزش انواع دوره های فنی و مهارتی محسوب می‌شود. پس از آموزش در مجموعه ما به شما مدرک معتبر خواهیم داد و تا زمانی که وارد بازار کار شوید همراه شما خواهیم بود.

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *