تفاوت بین Samsung Account Reactivationو LockFRP Lock چیست؟

بیشتردستگاه های اندرویدی جدید مانند Samsung.htc.sonyو… امکان دارند تو صفحه فعال سازی اولیه از شما ID وپسورد اکانت گوگلی که قبلا روی دستگاه نصب کردین رو بخوان همون قفل FRPهستش .گوشیهای سامسونگ علاوه بر این قفل FRP.یک قفل مخصوص دیگه با نام Samsung Account ReactivationLock دارندکه چیزی مشابه iCloudاپل و امکانات FIND MY PHONE اون هستش.

اکنون میخواهیم تفاوت های بین این دو قفل را برای شما شرح دهیم.

FRP LOCKچیست؟

(FRP Lock (Factory Reset Protection یا Google Account Lock یا Device Protection قابلیت جدیدی در اندروید ۵٫۱ به بالا است که برای محافظت و امنیت گوشی است که به اکثر گوشیهای سامسونگ، ال جی، اچ تی سی و… اضافه شده است.
این ویژگی این امکان را می‌دهد که در صورت ریست شدن دستگاه، کسی از گوشی شما سو استفاده نکند . برای اگر گوشی گم شده یا دزدیده بشه و ریست یا وایپ بشه تنها در صورت وارد کردن گوگل اکانت باز شود. در این حالت شما پس از روشن کردن دستگاه و عبور ار مراحل اولیه با پیغام زیر مواجه میشوید:
this device was reset to continue sign in with a google account that was previously synced on this device
برای استفاده از قابلیت FRP شما باید یک اکانت گوگل در دستگاه خود راه‌اندازی کنید.

آموزش غیرفعال کردن FRP Lock:
در صورتی که هنوز با مشکل قفل دستگاه مواجه نشدید، برای غیرفعال کردن این گزینه شما در ابتداباید گزینه Developer Options را در Setting گوشی فعال کنید.
برای این کار از Settings گوشی گزینه About را انتخاب کرده و سپس روی گزینه Build Number ده بار کلیک کنید.
سپس برای غیر فعال کردن FRP Lock از Settings گوشی وارد Developer Options شده و گزینه Enable OEM unlock را خاموش کنید.

 

Samsung Reactivation lock چیست؟

ا فلش گوشی رخ می‌دهد. به این شکل که اگر گزینه‌ی Reactivation Lock در Security گوشی فعال باشد و سامسونگ احتمال بدهد که گوشی به صورت مشکوکی ریست شده است به صورت اتوماتیک دستگاه را قفل کرده و تا وقتی که، اکانتی را که برای قفل دستگاه استفاده کرده‌اید وارد نکنید گوشی در حالت لاک باقی خواهد ماند.
توجه داشته باشید که این قابلیت چیزی جدا از قفل گوشی با پترن یا پین کد (Pin Lock / Pattern Lock) یا هر روش دیگری که برای فعال کردن دستگاه پس از قفل موقت از آن استفاده میکنید میباشد. این چنین قفلهایی به آسانی پس از فکتوری ریست یا فلش یا وایپ و هارد ریست گوشی به آسانی از بین میروند. اما قفل اکانت سامسونگ با چنین اقداماتی از دستگاه آنلاک نمیشود.

 

در گوشی‌های سری جدید سامسونگ، مثل: Note3، Galaxy S6، Note5 و… با استفاده از اکانت سامسونگ و به کمک برنامه‌ی Find my phone می‌توان اقدام به قفل نمون گوشی‌ها از راه دور نمود. این ویژگی مشابه قفل Find My iPhone در iCloud اپل است. از این ویژگی بیش‌تر در مواقعی که دستگاه دزدیده شده است.

این مشکل معمولا پس از بازگردانی گوشی به تنظیمات کارخانه ی

 

آموزش غیرفعال کردن Sasmung Reactivation Lock:
در صورتی که هنوز با مشکل قفل دستگاه مواجه نشدید، برای غیرفعال کردن این گزینه از Settings گوشی گزینه Security را انتخاب کرده و سپس تیک گزینه Reactivation Lock یا Find My Mobile را بردارید.

دیدگاه‌ها 0

*
*