جستجو
Generic filters
نحوه باز کردن گوشی J7

نحوه باز کردن گوشی J7 – گوشی گلکسی J7 در سال 2016 در بازار عرضه شده و یکی از بهترین گوشی های سری J برند سامسونگ می باشد. این مدل هم جز گوشی های میان رده سامسونگ بوده و طراحی این گوشی نیز مشابه مدل های قدیمی سامسونگ است. در ادامه قصد داریم تا با ویژگی های دیگر این مدل و نحوه باز کردن گوشی J7 آشنا شویم.

 

گوشی سامسونگ گلکسی J7

گوشی Samsung Galaxy J7 2016 همان طور که بیان شد از گوشی های متوسط سامسونگ است که دارای سنسورهای شتاب سنج و مجاورت می باشد. این گوشی یک انتخاب مناسب برای کسانی است که استفاده زیادی از تلفن همراه نداشته و اطلاعات مختصری در آن ذخیره می کنند. باتری این گوشی قابل تعویض بوده و در صورت خرابی می توان آن را به راحتی تعویض کرد.

 

ویژگی های سامسونگ J7

 • دارای پردازنده Octa-Core Arm Cortex A53 با سرعت 1.6GhZ
 • 2 گیگ حافظه رم و 16 گیگ حافظه داخلی
 • ظرفیت باتری 3300 میلی آمپر بر ساعت
 • صفحه نمایش 5.5 اینچ Super AMOLED رزولوشن 1280 × 720 – HD
 • دوربین جلو 5 مگاپیکسل
 • دوربین عقب 13 مگاپیکسل
 • پشتیبانی از کارت حافظه MicroSD تا 128 گیگ بایت
 • سازگار با شبکه های 2G / 3G / 4G

 

نحوه باز کردن گوشی سامسونگ گلکسی J7

باز کردن گوشی J7 به دلیل اینکه باتری آن قابل تعویض است در برخی بخش ها ساده تر از گوشی های جدید سامسونگ می باشد. در ابتدا باید گفت که باز کردن گوشی سامسونگ نیازمند تجربه و مهارت کافی است و باید در این پروسه بسیار دقت داشته باشید تا به بخش های مختلف دستگاه آسیبی وارد نشود. از این رو این عملیات بدون تجربه و دانش کافی به هیچ عنوان توصیه نمی شود. قبل از شروع به کار ابزارهای باز کردن گوشی را در اختیار داشته باشد.

ابزار تعمیرات موبایل

 

مرحله اول:

در ابتدا برای باز کردن گوشی سامسونگ J7 دکمه پاور را چند ثانیه نگه دارید و سپس گزینه off را انتخاب کنید تا دستگاه خاموش شود.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله1

 

 

مرحله دوم :

برای باز کردن قاب پشت گوشی ابتدا یک اسپاتول پلاستیکی را در سمت راست و بالای گوشی وارد کرده و به آرامی دورتا دور قاب بچرخانید تا جدا شود. اگر قاب پشت ترک خورده یا شکسته باشد می توانید آن را تعویض کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله2

 

مرحله سوم:

بعد از باز کردن درب پشت گوشی، اسپاتول پلاستیکی را در قسمت پایین باتری قرار دهید و باتری را به آرامی به سمت بالا بکشید تا جدا شود. اگر باتری گوشی خراب و متورم شده باشد باید با باتری جدید تعویض گردد.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله3

 

 

مرحله چهارم:

محل قرارگیری سیم کارت در گوشی J7 سامسونگ در کنار باتری قرار دارد. قبل از ادامه کالبد شکافی اسپاتول پلاستیکی را در قسمت ورودی سیم کارت خوان قرار داده و سیم کارت را به سمت جلو بکشید وقتی قسمتی از سیم کارت بیرون آمد آن را به سمت بیرون بکشید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله4

 

 

مرحله پنجم:

درکنار سیم کارت خوان محل قرارگیری کارت حافظه (MicroSD ) قرار دارد. MicroSD را با انگشت به سمت بیرون بکشید تا خارج شود.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله5

 

مرحله ششم:

با پیچ گوشتی 18 پیچ مشخص شده در تصور را باز کنید. این پیچ ها پوشش پلاستیکی را روی لایه میانی نگه می دارد.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله6

 

مرحله هفتم:

بعد از باز کردن پیچ ها، در سمت بالای گوشی، اسپاتول پلاستیکی را ابتدا در گوشه سمت چپ، سپس وسط و بعد گوشه سمت راست وارد کرده و فریم را به آرامی به سمت بالا بکشید تا از دستگاه جدا شود.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله7

 

 

مرحله هشتم:

اکنون می توانید قاب میانی گوشی گلکسی J7 را بردارید. در صورتی که این قاب تغییر شکل داده و یا آسیب دیده باشد باید آن را با قطعه جدید تعویض کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله8

 

مرحله نهم:

در قاب میانی اسپیکر خارجی گوشی قرار گرفته است. آن را برگردانید و بعد با کمک اسپاتول پلاستیکی آن را از روی این فریم بردارید. درصورتی که صدای زنگ یا صدای موسیقی دچار مشکل شده باشد، باید این قطعه را بررسی کنید تا در صورت لزوم آن را تعویض کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله9

 

 

مرحله دهم:

بر روی قاب دیگر که مادر برد قرار دارد، طبق تصویر فلت دوربین جلو را باز کنید و آن را بردارید. سلفی نگرفتن، تار بودن عکس سلفی، سیاه بودن صفحه هنگام باز کردن دوربین جلو از جمله مشکلاتی هستند که نشان دهنده نقص این قطعه است و باید جهت تعویض دوربین جلو گوشی j7 اقدام کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله10

 

مرحله یازدهم:

طبق تصویر فلت صفحه را باز کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله11

 

مرحله دوازدهم:

فلت جک را از قسمت پایین گوشی با اسپاتول پلاستیکی باز کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله12

 

مرحله سیزدهم:

پیچ مشخص شده در تصویر را با پیچ گوشتی باز کنید. این پیچ نگهدارنده مادربرد می باشد.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله13

 

 

مرحله چهاردهم:

اکنون از دوطرف برد گوشی سامسونگ (لاجیک برد ) گرفته و آن را به آرامی بردارید تا سایر قطعات روی برد آسیب نبیند.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله14

 

مرحله پانزدهم:

بعد از جدا کردن برد از دستگاه با یک اسپاتول پلاستیکی فلت دوربین عقب را با کرده و آن را از روی برد بردارید. اگر برنامه دوربین گوشی باز نمی شود، عکس ها تار هستند، کیفیت تصویر پایین تر از حد استاندار بوده و یا سیاه هستند و یا ضبط فیلم با گوشی امکان پذیر نیست، این قطعه دچار آسیب شده و باید تعویض گردد.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله15

 

 

مرحله شانزدهم:

به این ترتیب لاجیک برد گوشی از دستگاه جدا می شود و اگر این قطعه در اثر آخوردگی دچار اکسید شده باشد، باید آن را عوض کرد. همچنین در صورتی که گوشی روشن نشود و یا با مشکلات سینگال شبکه روبرو باشد که ربطی به آنتن ندارد باید این قطعه را بررسی کنید تا اگر نیاز بود جهت تعویض برد گوشی j7 اقدام کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله16

 

مرحله هفدهم:

در قسمت بالای گوشی بر روی قابی که برد روی آن قرار می گیرد، با اسپاتول فلزی مطابق تصویر فلت بلندگوی گوشی را باز کنید تا بتوانید آن را بردارید. اگر هنگام شنیدن صدا و مکالمه کردن با گوشی صدا دچار مشکل بوده و به درستی شنیده نمی شود،باید این قطعه را چک کنید که دچار آسیب شده یا نه؛ تا در صورت نیاز آن را تعویض کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله17

 

مرحله هجدهم:

با استفاده از یک قاب باز کن پلاستیکی که سر آن تیز باشد، کابل کانکتور دکمه پاور را به سمت بالا بکشید تا باز شود.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله18

 

مرحله نوزدهم:

سپس با کمک یک پیچ گوشتی از کابل دکمه پاور را از قسمت بالای آن که در تصویر مشخص شده را به آرامی به سمت بالا بکشید تا خارج شود. اگر دکمه پاور کار نمی کند و یا کابل پاره شده باید این قطعه را تعویض کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله19

 

 

مرحله بیستم:

با استفاده از یک جسم نوک تیز مانند قاب بازکن پلاستکی نوک تیز، از بیرون قاب بر روی دکمه ولوم به سمت داخل قاب فشار وارد کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله20

 

 

مرحله بیست و یکم:

زمانی که دکمه ولوم از مکان اصلی خود جا به جا شد، با کمک پنس آن را به سمت بیرون کشیده و جدا کنید. در صورتی که دکمه تنظیم ولوم آسیب دیده یا شکسته باشد باید آن را تعویض کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله21

 

 

مرحله بیست و دوم:

با استفاده از اسپاتول پلاستیکی نوک تیز قطعه ویبراتور را از داخل دستگاه خارج کنید. اگر قدرت ویبره گوشی ضعیف شده و یا کار نمی کند باید این قطعه را بررسی کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله22

 

 

مرحله بیست و سوم:

برای جدا کردن صفحه نماش از قاب گوشی و تعمیر آن ابتدا باید سشوار صنعتی را به مدت 2 الی 5 دقیقه بر روی صفحه بگیرید، این کار را به طور منظم و مقطعی انجام دهید تا به دستگاه آسیب نرسد.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله23

 

 

مرحله بیست و چهارم:

در این مرحله تاچ کش را در بالای صفحه نمایشگر گوشی قرار دهید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله24

 

 

مرحله بیست و پنجم:

کمی تاچ کش را به سمت بیرون بکشید، سپس به آرامی اسپاتول را در بالای صفحه گوشی قرار دهید، این کار را به گونه ای انجام دهید که سبب شکستگی ال سی دی گوشی نشود.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله25

 

 

مرحله بیست و ششم:

زمانی که اسپاتول را از سمت بالای گوشی وارد کردید، از سمت چپ به سمت پایین مطابق تصویر و به آرامی آن را حرکت دهید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله26

 

مرحله بیست و هفتم:

 

سپس این حرکت را ادامه داده و از پایین گوشی به سمت بالا و سمت راست آن بکشید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله27

 

مرحله بیست و هشتم:

بعد از آنکه اسپاتول را از درز ایجاد شده دورتا دور صفحه گوشی چرخاندید؛ با کمک تاچ کش به آرامی تاچ ال سی دی را جدا کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله28

 

 

مرحله بیست و نهم:

به این ترتیب مشاهده می کنید که صفحه نمایشگر گوشی از قاب جدا می شود.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله29

 

مرحله سی ام:

اکنون با کمک پنس می توانید از قاب زیری دکمه هوم را بردارید، اگر دکمه خراب شده و یا گم شده باشد، به این صورت می توانید آن را جایگزین کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله30

 

 

مرحله سی و یکم:

بعد از برداشتن دکمه پاور در همان قسمت مطابق تصویر از یک اسپاتول پلاستیکی نوک تیز کمک گرفته زیر کابل نزدیک صفحه قرار داده و آن را به سمت بالا بکشید. این حرکت را ادامه دهید تا کابل دکمه های تاچ را به طور کامل بلند کرده و از روی قاب جدا کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله31

 

مرحله سی و دوم:

در ادامه با اسپاتول جک هدفون را از روی گوشی جدا کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله32

 

مرحله سی و سوم:

اکنون کابل را گرفته و آن را از روی گوشی بردارید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله33

 

 

مرحله سی و چهارم:

به این ترتیب کابل دکمه های تاچ و جک هدفون از روی گوشی حذف می شود. اگر در گوشی دکمه های لمسی دیگر کار نمی کنند و یا در گوشی هیچ صدایی شنیده نمی شود؛ باید به این شیوه این کابل را باز کرده و درصورت بروز مشکل آن را با قطعه جدید تعویض کنید.

 

باز کردن گوشی J7 مرحله34

 

جمع بندی

همان طور که مشاهده کردید در نهایت اجزای گوشی سامسونگ j7 را بررسی کرده و با نحوه باز و بسته کردن گوشی سامسونگ آشنا شدیم. با توجه به توضیحات گفته شده در هر بخش؛ اگر قطعه ای دچار آسیب باشد باید جهت تعویض آن اقدام کنید. همچنین شما می توانید برای تعمیرات موبایل سامسونگ و کسب اطلاعات بیشتر به اینجا مراجعه کنید.

3 دیدگاه برای “نحوه باز کردن و تعمیر گوشی سامسونگ گلکسی J7”

 1. درود
  واقعا عالی و بسیار جالب بود و اینکه در هر قسمت مختصری از عیبهایی که ممکنه مربوط به ان قطعه باشه ذکر شده و این بسیار عالی و کم نظیر است بنده به خاطر یه سیاه شدن ال سی دی گوشی j7 به صورت ناگهانی اخیرا بسیار در سایتهای مختلف به دنبال اطلاعات بودم چون تاچ سالم و حتی تماس دریافت کردم ولی صفحه سیاه شده به این دلیل جالب بود که بسیار ساده و عالی با مطالبی راهگشا توضیح داده شده
  در اخر اگه ممکنه در مورد این عیب هم راهنمایی بفرمایید ایا باید تاچ و ال سی دی تعویض بشه؟
  متشکر و موفق وپیروز باشید

 2. نقاط قوت
  • عالی
  نقاط ضعف
  • نداری

  دمت گرم حیلی عالی بود . اگر میشه برخی قطعات مثلا نحوه تعویض جی پی اس جی 7 رو هم برام بفرستی ممنون میشم .
  واتس آپ 09109700979

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *