جستجو
Generic filters
طول عمر باتری ایفون

طول عمر باتری ایفون – مدت زمان شارژ نگه داشتن و طول عمر باتری گوشی یکی از دغدغه های بزرگ کاربران آیفون است. در این مقاله به معرفی چند روش ساده برای افزایش طول عمر باتری ایفون و آیپد های اپل می پردازیم.

چه طور عمر باتری گوشی های آیفون را افزایش دهیم؟

اگر یکی از کاربران آیفون باشید به احتمال زیاد تجربه ی خالی شدن زود به زود شارژ موبایل را داشته اید. این مشکل به خاطر ماهیت باتری های اپل که لیتیوم یونی است می باشد. باتری های لیتیوم یونی به تدریج توان نگه داشتن شارژ را از دست می دهند.

در ادامه مقاله می خواهیم به بررسی اینکه چه طور طول عمر باتری ایفون یا آیپد را افزایش داد بپردازیم.

از اپلیکیشن های پرمصرف دوری کنید!

شناسایی اپلیکیشن های پر مصرف و غیرفعالسازی آن ها
طول عمر باتری ایفون

افزایش طول عمر باتری ایفون

اول از همه اگر شارژ گوشی شما زود به زود خالی می شود باید اپلیکیشن های پرمصرف گوشی خود را شناسایی و آن ها را غیرفعال کنید. حذف این اپلیکیشن ها به افزایش عمر باتری ایفون شما کمک به سزایی می کند. بسیاری از اپلیکیشن های موبایل به گونه ای طراحی شده اند که شارژ زیادی را مصرف می کنند.

اما چه طور این اپلیکیشن ها را می توان شناسایی کرد؟ برای این کار ابتدا وارد تنظیمات آیفون شده و گزینه ی Battery را انتخاب کنید. در این صفحه لیست اپلیکیشن های فعال در گوشی و میزان مصرف هر کدام از آن ها را در بازه زمانی 7 روزه و 24 ساعته می توانید مشاهده کنید.

از حالت Low Power Mode استفاده کنید!

 

از حالت Low Power Mode استفاده کنید!

Low Power Mode یا حالت استفاده ی انرژی کمتر در گوشی های آیفون به کاهش چشمگیری در مصرف شارژ باتری موبایل می انجامد. این حالت در ایفون بیشتر برای زمان هایی کاربردی است که شارژ باتری گوشی شما زیر 20 درصد است. در این شرایط با فعال سازی حالت استفاده ی انرژی کمتر، به روزرسانی خودکار اطلاعات اپلیکیشن ها در پس زمینه گوشی متوقف می شوند.

 

 

بهتر است هر زمانی که می خواهید در مصرف شارژ باتری گوشی صرفه جویی کنید از این حالت بهره بگیرید. برای فعال سازی این حالت به بخش تنظیمات گوشی خود رفته و سپس به بخش Battery مراجعه نمایید و گزینه Low Power Mode را فعال کنید.

کاهش سرعت خاموشی خودکار صفحه ی نمایش:

کاهش سرعت خاموشی خودکار صفحه ی نمایش

صفحه نمایش یکی از قطعات اصلی موبایل است که شارژ زیادی را مصرف می کند. هر چه قدر اندازه ی صفحه ی نمایش بزرگ تر یا وضوح تصویر بیشتر باشد شارژ باتری بیشتری مصرف می کند. این موضوع ساده کمتر توسط کاربران مورد توجه قرار می گیرد.

یکی از بهترین روش هایی که با استفاده از آن می توانید عمر باتری آیفون خود را افزایش دهید, کاهش سرعت خاموش شدن خودکار صفحه نمایش موبایل است. برای این کار پیشنهاد می کنیم تا سرعت خاموش شدن گوشی خود را بر روی 30 ثانیه تنظیم کنید. در این صورت هر زمان که صفحه نمایش برای 30 ثانیه بدون استفاده روشن باشد، به طور خودکار صفحه ی موبایل خاموش می شود.

برای تنظیم این مورد وارد بخش Settings شده و گزینه Display & Brightness را انتخاب نمایید و نهایتا گزینه Auto-Lock را انتخاب کنید. حالا مدت زمان خودکار خاموش شدن صفحه نمایش را بر روی 30 ثانیه تنظیم کنید.

 

غیرفعال سازی GPS:

غیرفعال سازی GPS

یکی از ویژگی هایی که شارژ بسیار زیادی را در گوشی های آیفون مصرف می کند؛ ویژگی موقعیت یاب یا همان Location است. زمانی که لوکیشن گوشی شما روشن باشد؛ اپلیکیشن های مختلف دائما سعی می کنند تا با سرویس GPS موقعیت مکانی شما را ردیابی کنند.

این موضوع در حالی است که بیشتر نرم افزارهای موبایل نیازی به دسترسی به این ویژگی را ندارند پس بهتر است!

برای غیرفال سازی این ویژگی فقط کافی است وارد بخش تنظیمات شده و گزینه ی Privacy را انتخاب و سپس وارد بخش Location Services شوید و این قابلیت را به طور کامل غیر فعال نمایید.

راه دیگری نیز هست که از طریق لیست پایین همان صفحه مشخص کنید که تمایل دارید کدام اپلیکیشن ها و تحت چه شرایطی بتوااند از سرویس موقعیت یاب مکانی گوشی شما استفاده کنند.

غیرفعالسازی قابلیت Push در ایمیل ها و استفاده از حالت Fetch:

غیرفعالسازی قابلیت Push در ایمیل ها و استفاده از حالت Fetch

اپلیکیشن ایمیل آیفون یکی از پرمصرف ترین های مصرف شارژ است. این اپلیکیشن بدون هیچ تاخیری در زمان دریافت ایمیل برای شما نوتیفیکیشن (هشدار) ارسال می کند. این اپلیکیشن به طور مداوم در حال رد و بدل اطلاعات با سرورهای خود می باشد تا بتواند به محص دریافت اطلاعات جدید برای شما نوتیفیکیشن ارسال کند. به این نوتیفیکیشن اصطلاحا PUSH گفته می شود.

برای اینکه شارژ موبایل شما زود به زود تخلیه نشود؛ آیفون خود را از حالت Push برای ایمیل ها غیرفعال کرده و از حالتی که تحت عنوان Fetch معرفی می‌شود استفاده کنید.

با فعال سازی حالت Fetch برقراری ارتباط اپلیکیشن ایمیل با سرورها در بازه زمانی مشخص (به طور مثال هر 15 دقیقه یک بار) انجام می شود. بدین ترتیب شارژ مصرفی گوشی شما کاهش پیدا می کند. برای انجام این کار کافی است وارد بخش تنظیمات آیفون شده و گزینه ی Accounts and Passwords انتخاب کنید و نهاتا گزینه ی Fetch New Data را انتخاب کنید.

نور صفحه ی موبایل خود را کم کنید!

نور صفحه ی موبایل خود را کم کنید! افزایش طول عمر باتری ایفون

همان طور که در بالا گفته شد شدت نور صفحه نمایش آیفون تاثیر مستقیمی بر روی مقدار مصرف شارژ باتری دارد بنابراین با کاهش نور صفحه نمایش می توانید میزان مصرف شارژ باتری آیفون خود را کاهش دهید و به نوعی به افزایش عمر باتری گوشی خود کمک کنید.

در این مرحله توصیه می شود که ویژگی قابلیت Auto Brightness را غیر فعال کنید چون فعال بودن این قابلیت دائما منجر به تغییر شدت نور صفحه و فعال بودن سنسور تشخیص نور محیط دستگاه می‌شود. برای غیر فعالسازی این گزینه کافی است وارد بخش تنظیمات گوشی خود شده و گزینه General و سپس Accessibility را انتخاب نمایید. سپس گزینه Display Accommodations را انتخاب کنید و نهایتا گزینه Auto-Brightness را غیر فعال نمایید.

افزایش طول عمر باتری آیفون با کاهش انیمیشن ها:

افزایش طول عمر باتری ایفون با کاهش انیمیشن ها

در سیستم عامل IOS جلوه های بصری زیادی استفاده شده است که شاید در حالت عادی متوجه آن ها نشویم. تمام این جلوه های ویژه به مصرف زیاد شارژ باتری می انجامد. خوشبختانه در این سیستم عامل می توانید این حالت را غیرفعال کنید. برای غیرفعال سازی فقط کافی است وارد بخش Settings شوید و گزینه General و سپس Accessibility را انتخاب کنید. سپس گزینه Reduce Motion را انتخاب نمایید و در نهایت اسلایدر موجود در کنار گزینه مذکور را در حالت فعال باقی بگذارید.

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *