شرکت قطعات و تعمیرات موبایل آسان جی اس ام

KNOX Counter چیست و کاربرد های آن

این همان چیزی است که نیاز کاربران اندرویدی را برای سفارشی کردن دستگاه های خود و هر چیز دیگری، برآورده می کند. همچنین گزارشاتی وجود دارد که نشان می دهد این “فلش شمارنده” می تواند پیگیری کند که کاربران چند بار دستگاه را با ROM های مختلف فلش کرده اند. واضح است که این شمارنده ی KNOX برای کمک به سرویس پس از فروش سامسونگ، ایده ی بهتری نسبت به دریافت یک دستگاه جدید است و در صورتی که کاربران دستگاه را دستکاری کنند تا صحت گارانتی آن را بررسی کنند، متوجه می شود. گزارش شده است، این فن آوری امنیتی جدید KNOX مانع از بازنشانی KNOX Counter می شود. در نسخه های قبلی، سامسونگ از شمارنده ی مضاعف در GALAXY Note 2، GALAXY S3 و دستگاه های قبلی استفاده کرده است. با شروع یادداشت ۳، شمارنده ی KNOX به عنوان جایگزینی برای شمارنده ی مضاعف مورد استفاده قرار گرفته است.

KNOX دارای مزایای زیر است:

حتی اگر دستگاه شما دزدیده شود، شخصی که آن را دزدیده است، نمی تواند از آن استفاده کند. بدون حساب کاربری، دستگاه را نمی توان به تنظیمات کارخانه بازنشانی کرد و این مشکل با ROM رفع نخواهد شد.

KNOX از داده ها و اطلاعات شخصی شما با تکنولوژی پیشرفته محافظت می کند.

چگونه Knox گوشی گلکسی خودتان را چک کنید؟

همه ی GALAXY ها دارای یک شمارنده ی KNOX نیستند، با این حال، می توان برخی از آن ها را چک کرد.

بنابراین اگر توجه داشته باشید، نوت ۳ شما یک شمارنده ی KNOX دارد، و چیزی را در حالت Odin خواهید دید: KNOX WARRANTY VOID: 0 & 0؛ (فقط در صورتی که دستگاه شما جز دستگاه های “استفاده نشده” – قبلا از آن استفاده نشده باشد) Knox 0-0 در غیر این صورت شما آن را مانند این می بینید: KNOX WARRANTY VOID: 0 & times؛ ۱ (هنگام نصب بازیابی سفارشی، مانند CWM / TWRP، شمارنده KNOX را علامت زده / رها کنید).

 

شمارنده و گارانتی Knox؟

وقتی که این علامت ها را می بینید، KNOX GARANTY VOID باید ایده ی خوبی از رابطه، بین این دو داشته باشید: ۰×۰. این بدین معنی است که ضمانت نامه ی شما بلافاصله پس از لغو / خاتمه حساب شمارنده ی Knox لغو خواهد شد. معمولا در مورد ادعای گارانتی، دو عامل وجود دارد. یکی از وضعیت های ROOT است و دیگری شمارنده ی KNOX Counter / Binary counter. با توجه به وضعیت ROOT، تا زمانی که روت خود را به طرز نامنظمی حذف می کنید، مشکلی به وجود نخواهد آمد. با توجه به شمارنده ی KNOX، هنگامی که علامت آن را می بینید (مانند “KNOX WARRANTY VOID: 0 × ۱”)، گارانتی خود را بلافاصله از دست می دهید. و بیش تر از این، هر کدام از مزایای این KNOX Tech ، دستگاه شما را به خطر می اندازد و دیگر در دسترس نخواهند بود.

عملکرد KNOX Counter چگونه است؟ در چه شرایطی شمارشگر KNOX علامت گذاری می شود و یا از بین خواهد رفت؟

شمارشگر KNOX در هنگام استفاده از سامسونگ Kies یا Odin برای فلش کردن یک ROM استوک، علامت گذاری یا متوقف نخواهد شد. هنگامی که یک شخص ثالث بازیابی (مانند CWM / TWRP) یا ROM سفارشی را فلش می کند، شمارنده ی Knox علامت گذاری یا خاموش می شود.

Kingo Android Root چگونه کار می کند؟ و چه تاثیری روی شمارنده KNOX دارد؟

به طور کلی، دو رویکر برای ایجاد روت وجود دارد:

یکی از آن موارد این است که از طریق ضعف امنیتی در سیستم عامل اندروید به جای Kies / Odin استفاده شود، که نشانه یا علامت KNOX Counter نیست. و بیشتر مدل های GALAXY Note 3 در این ستون قرار گرفته اند یکی دیگر از این موارد از طریق بازیابی سفارشی می باشد که اولین راه حل نمی تواند دستگاه شما را رد کند، که به ندرت به کار گرفته می شود و شمارشگر KNOX شما را پر / علامت گذاری می کند.

آیا می توانم شمارنده ی KNOX را به عقب بازگردانم همانطور که برنامه ی Triangle Away با شمارنده ی مضاعف این کار را انجام می دهد؟

همانطور که قبلا ذکر شد، شمارنده ی مضاعف در دستگاه های قبلی می تواند در هنگام استفاده از نرم افزار موجود بازنشانی شود، که این امر باعث می شود دستگاه واجد شرایط پشتیبانی گارانتی شود. شایعاتی بسیاری درباره این موارد وجود دارد، به آن ها توجه نکنید، مطمئن باشید که توسعه دهندگان در حال حاضر روی این مسئله کار می کنند، بنابراین می توانید به آسانی به روزهای خوب قبل که از نرم افزار Triangle Away با شمارنده ی مضاعف استفاده می کردید، بازگردید. اما در حال حاضر هنوز روی آن آزمایشی صورت نگرفته است. بنابراین آنچه کافی است، انجام دهید ، این است که صبر و تحمل داشته باشید و صبور باشید.

چه کاری باید انجام دهید؟

در حال حاضر اگر شما قبلا شمارشگر KNOX خود را علامت گذاری کرده اید یا آن را از بین برده اید، فقط آرامش خود را حفظ کنید و منتظر راه حل باشید، زیرا در این لحظه هیچ کاری نمی توانید انجام دهید.

اگر از آن دسته از اپراتورهای اندرویدی آزاد هستید که گارانتی معمولی دارند، نباید نگران باشید اگر نگران هستید و به دلیل از دست دادن ضمانت و یا گمشدن ضمانت نامه یتان خوابتان نمی برد، پیشنهاد می کنم هر آنچه را که در Note 3 خود انجام می دهید، متوقف کنید و بدون تردید ازآن دست بردارید، حداقل تا زمانی که از صحت ادعای ضمانت نامه و گارانتی تان خیال تان راحت شود.
امیدوارم لذت برده باشید

 

دیدگاه‌ها 0

*
*