شرکت قطعات و تعمیرات موبایل آسان جی اس ام

با اصطلاحات نرم افزاری موبایل آشنا هستید؟

حتما میدانید ک در دنیای تکنولوژی امروز مهمترین نکته بروز بودن شماست. ما در این مقاله جدیدترین اصطلاحات نرم افزاری را برایتان آماده کرده ایم

فایل QCN  را توضیح دهید؟

QCN مخفف Qualcomm Calibration Network است . فایل QCN حاوی اطلاعات شبکه (۲G,3G,4G) میباشد و اطلاعات شبکه را در فایل امنیتی NVM  درست میکند.

موقعی که  از فایل QCN استفاده میکنیم که بعد از فلش , آنلاک و … مشکلاتی از قبیل Not Register Network و یا مشکلات دیگر شبکه  روبرو میشویم.

قبل از استفاده از QCN به موارد زیر توجه کنید:

با فایل QCN نمی توان Basband را  درست کرد
در مدل دستگاه و QCN  خوب دقت کنید اشتباه در نصب  امکان دارد باعث پریدن Baseband دستگاه شما شود .
قبل از استفاده از QCN بهتر است  به وسیله باکس از قسمت های مختلف پشتیبان (Backup) بگیرد .
ـQCN مشکلات IMEI را حل نمیکند.

اصطلاحات در آموزش برنامه ریزی موبایل

البته در بخش آموزش نرم افزار موبایل کلیه  مشکلات  نرم افزاری روی گوشیهای آندرید و گوشیهای اپل رسیدگی و کار عملی انجام میشود. آموزش برنامه ریزی موبایل و عیب های متداول نرم افزاری موبایل مستلزم جمع آوری اطلاعات اصلی در این  کار است.

فایل Cert چیست ؟

 

همه مدل های ۲۰۱۴ و ۲۰۱۵ گوشی سامسونگ سیستم امنیتی جدید برای Imei دارند.
Cert به معنی مجوز و مخفف Certificate است که اطلاعات شبکه (Lock , Unlock) و سریال در این فایل است .

آموزش نرم افزار آموزش نرم افزار موبایل

 

برای رایت این فایل Cert باید اول EFS دستگاه را ریست کنید و بعد  فایل Cert را روی دستگاه رایت کنید . در جواب نگرفتن با یک فایل فایل دیگری را  امتحان کنید.
فایل های Cert بر اساس Key ID است . مدل هایی که Key ID آنها یکی باشد میتوانید از فایل Cert برای یک دیگر استفاده کنید.
بعد از رایت فایل Cert اطلاعات شبکه فایل Cert به طور کامل به دستگاه شما منتقل میشود، بهرای مثال دستگاهی که فایل Cert از آن خوانده (Read) شده آنلاک باشد بعد از نصب فایل Cert دستگاه شما هم آنلاک میشود.

برای استفاده از فایل Cert باید دستگاه روت باشد.
در مدل های جدید سامسونگ با واردکردن کد #۰۰۱۱#* نیاز به فایل Cert مشخص شده است، به صورتی که بعد  از وارد کردن کد در صفحه کلید گوشی با پیام  Imei Cert Pass نیازی به فایل Cert ندارد و در صورتی که پیام Imei Cert Fail داد نیاز به فایل Cert دارد .

فایل EFS چیست ؟

در تمامی گوشی و تبلت های برند سامسونگ پوشه ای بنام EFS وجود دارد که در آن اطلاعات مهمی شامل بیس باند، مک آدرس، IMEI قرار میگیرد اگر  اطلاعات این پوشه به هر دلیلی نظیر تعویض رام از بین برود بیس باند unknown میشود در نتیجه اسمارت فون شما آنتن ندارد. برای حل این مشکل چاره ای جز بردن گوشی به تعمیرگاه معتبر موبایل و یا نمایندگی های محصول با صرف هزینه زیاد ندارید. پاک شدن یا آسیب دیدن فولدر EFS بعد از فلش رام در دیوایس های برند سامسونگ رایج است  پس قبل از نصب رام و کاستوم رام بر روی اسمارت فون برند سامسونگ خود با آموزش زیر از پوشه EFS بکاپ تهیه کنید تا در صورت مواجه با این مشکل بتوانید آن را رستور کنید.

فایل FRP چیست ؟

جدیدا گوشی های سامسونگ با امنیت جدیدی در بازار با نام این سیستم امنیتی frp وارد شده ات. قبل از آموزش برای غیر فعال کردن این امنیت ابتدا به تعریف آن میپردازیم و پس از آن طریقه فعال و غیرفعال کردنش را بررسی میکنیم.
FRP یا همان factory reset protection به امنیتی گفته میشود که در گوشیهای سامسونگ تعبیه شده تا افراد دیگری غیر از  مالک گوشی سامسونگ نتواند از دستگاه استفاده کند. البته سیسیتم اندرید برای تبلت و گوشی های مختلف  به طوریکسان عمل میکند و اما بعضی از گوشیها ممکن است حالت های خاص داشته باشد.

اگر به گوشی های سامسونگ حساب جیمیل را وارد کنید این قفل فعال میشود.

چه موقعی گوشی قفل میشود؟ اگر به گوشی سامسونگ که frp در آن فعال است بطور ناگهانی فلش زده شود، یا اطلاعات گوشی را از منوی ریکاوری حذف کنید، بعد از روشن شدن دستگاه اندرویدی خود  میبینید که برای گذراندن مراحل اولیه  آماده بکار گوشی نیاز به وصل شدن به وای فای را دارد. بعد از وصل شدن به وای فای گوشی وارد صفحه ای میشود که از شما حساب جیمیل را میخواهد و تا زمانیکه این حساب را وارد نکرده اید نمیتوانید از گوشی استفاده کنید.

 

دیدگاه‌ها 0

*
*